Hex Cougar je tajemná postava producenta, který toho o sobě moc neprozrazuje a známější jsou tak jeho singly, než životopisné údaje.
Co víme:
Bydlí v oblasti LA.
Založil label Alter/Ego s cílem pomáhat nepříliš známým producentům.
Miluje mexickou kuchyni.
Dělá skvělou muziku. Ostatně pro Monstercat nemůže vydat singl nějaké hudební ořezávátko.
Průlom zaznamenal na SoundCloudu (jak jinak?) v roce 2014 skladbou Internet Crush. A internet se z něj opravdu zbláznil, když tahle skladba do té doby neznámého producenta zaznamenala přes milion poslechů.
Jelikož nejvíc z Hexe známe jeho hudbu, srovnali jsme jeho tvorbu po letech a udělali menší průřez s vybranými mňamkami.
Hex velmi rád spolupracuje s různými vokalisty. Většina jeho skladeb vznikla jako collab s nějakým zpěvákem nebo zpěvačkou, případně jiným producentem. Tak třeba nejstarší skladba, kterou si můžete poslechnout na Spotify, je War & Peace z roku 2016. Na ní dokazuje Hex právě skvělou práci s vokály (Jarell Perry) a navíc předvádí i svůj bohatý rejstřík zvuků.
I Evil Like Me (2019) vyniká nosnými vokály a převapivým, silným motivem elektrické kytary.
Hourglass (2019) začíná melodickým orientálním motivem a pokračuje výhružným beatem a temným vokálem.
To skladba Aubade (2020) žádné zpěvné vokály nepoužívá. Ostatně celá trochu rezignuje na melodiku a hustí do vašich uší nekompromisní ruchy a beaty.
Když si pak pro porovnání pustíte Gutter (2020), shodou okolností také bez zpěvu, přijde vám, že posloucháte úplně jiného autora. Dlouhé plochy bez basů a vyprávějící melodická akustická kytara vás hodí do pohody. Záhadou tak trochu zůstává název skladby. Gutter znamená strouha, okap nebo stoka.
V roce 2020 také vydal EP Under The Light Of A Dying Moon. Jedná se o koncepční mini-album, které odkazuje na Hexův hudební vývoj a celý „vesmír“, ve kterém se jeho tvorba pohybuje. Logo, které používá, obsahuje právě ubývající měsíc. Až si tohle EP poslechnete v celku třeba na Spotify, zkuste ještě jeho filmovou verzi na Youtube. Doprovázená obrazem se Sumi Oshima jako hlavní protagonistkou dostává jiný náboj. Znázorňuje boj hrdinky s vlastními démony. Zatímco v úvodních scénách se Sumi pohybuje poněkud těžkopádně, po hudební změně na třech a půl minutách zaznamená kompletní proměnu. Skvělý výkon!
Skladba East Bridge (2021) pak vznikla z collabu s Pauline Herr, So Sus a Sejo. Ta je klasickým Hexovým objevováním vzdálených a temných krajů. Střídá v ní útlé vokální pasáže s napumpovanými instrumentálními sekcemi a optimismem rozhodně nehýří.
Zatím poslední singl, který Hex Cougar vydal, byl collab s Heimanu, o kterém jsme psali tady.
Hex Cougar je vycházející hvězda, která zůstává věrná svému stylu, nepodléhá módním trendům a chrání si své soukromí. To nám imponuje a moc se těšíme na jakýkoli další track, který tenhle tmavovlasý chlapík vydá.